Virtuálne laboratórium

Ako nainštalovať podporu pre Javu 2?

Inštalácia Java Plug-inu

JAVA je programovacím jazykom Internetu. Od svojho vzniku v roku 1991 prešla zložitým vývojom a jej dnešná podoba (verzia 1.6) z nej vytvára veľmi výkonný a efektívny programovací nástroj. Ešte za starých dobrých čias bola Java podporovaná hlavnými internetovými prezeračmi, ale potom prišli spory medzi jednotlivými spoločnosťami, ktoré vyvíjali prezerače a spoločnosťou Sun Microsystems, ktorých výsledkom je, že v súčasnosti nie je najnovšia verzia Javy na väčšine internetových prehliadačov podporovaná.

Applety v na týchto stránkach sú applety kompatibilné s najnovšou Javou verzie 1.6. Preto ak chcete aby bežali na vašom počítači, potrebujete mať na ňom nainštalované behové prostredie Javy 2 (tzv. Java Runtime Environment – JRE) od spoločnosti Sun Microsystems. Ak ho nemáte nainštalované, budete ho musieť nainštalovať ručne. Navštívte webovú stránku:

http://www.java.com/en/download/index.jsp

Treba potvrdiť licenčné podmienky a budete si môcť stiahnuť inštalačný súbor. Súbor si treba vybrať podľa operačného systému vášho počítača.

Výsledkom sťahovania a nasledujúcej inštalácie bude, že sa na vašom počítači aktivuje takzvaný Java Plug-in. Java Plug-in rozšíri funkčnosť vášho webového prezerača a umožní mu spúšťať Java appelty pomocou behového prostredia JRE od spoločnosti Sun namiesto ich spúšťania pomocou pôvodného behového prostredia, ktorým bol vybavený váš prezerač. Java Plug-in je súčasťou JRE spoločnosti Sun a nainštaluje sa spolu s JRE.


Virtuálne laboratórium